حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

رابیتس چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

رابیتس چیست و چه کاربرد هایی دارد ؟

امروزه از سقف های کاذب در طرح ها و شکل های متنوعی در دکوراسیون منازل و ادارات استفاده می شود. سقف های کاذب انواع مختلفی دارند که یکی از آن ها سقف کاذب رابتیس می باشد. رابیتس یکی از محصولات پر کاربرد در ساختمان می باشد که استفاده های گوناگونی از آن می شود. اما شاید شما با این محصول آشنا نباشید و در خصوص اینکه رابیتس چیست اطلاعات کافی در دست نداشته باشید. از این رو ما مقاله ای برای شما عزیزان فراهم کرده ایم تا از طریق مطالب آن با رابتیس و کاربرد های آن در ساختمان آشنا شوید.

رابیتس چیست ؟

در پاسخ به رابیتس چیست می توان گفت: رابیتس ، محصولی است که از توری های فلزی مشبکی طی فرآیند پرسکاری و کشش به دست می آید. ساختار این محصول از ورق گالوانیزه می باشد که سبب استحکام بخشیدن به ساختمان و ضد زنگ بودن این محصول از این ورق استفاده می شود.

رابیتس را برخی افراد به اشتباه راویز تلفظ می کنند. این محصول در واقع یک ورقه فلزی است که طرح ها و شکل های متفاتی را در ان ایجاد کرد و در صنعت ساختمان از آن استفاده می کنند. رابیتس چشمه هایی در اندازه های مختلف دارد که به دلیل توانایی بالای آن ها در جذب انرژی و مستهلک کردن آن، شبکه هایش در سایزها و شکل های گوناگونی ایجاد می شوند. تعداد ستون ها و اندازه ی چشمه های آن در قیمت آن یا به اصطلاح قیمت راویز موثر است. زاویه های بزرگ تر این شبکه ها موجب مقاومت کمتر و زاویه های کوچک تر موجب مقاومت بیشتر می شوند. به همین دلیل باید زاویه و اندازه آن ها را رعایت کرد.

سقف کاذب رابیتس از پرکاربرد ترین انواع سقف کاذب است. سازه ی این سقف عموما از میلگرد و نبشی و رویه آن متشکل از تورهای گالوانیزه این محصول و گچ می باشد. نام سقف کاذب از تورهای گالوانیزه‌ رویه که به آن ها رابیتس می گویند اقتباس گردیده است.

 

سقف کاذب رابیتس

کاربرد رابیتس چیست ؟

باتوجه به تنوع طرح و شکل رابیتس یا راویز ، این محصول کاربرد های فراوانی دارد. از کاربرد های رابتیس در ساختمان می توان به استفاده از آن در سقف های کاذب، گچ کاری گچ بری، پوشاندن تیرآهن و آرماتور، پوشاندن بتن سیمانی، ترمیم ترک های ساختمانی و دکوراسیون و نمای آشپزخانه های اپن و ساخت حجم هایی برای نور مخفی دور سالن و … استفاده می کنند.

·        کاربرد رابیتس در سقف کاذب

از رابتیس به عنوان سقف کاذب نیز استفاده های فراوانی می شود. این محصول به سبب انعطاف پذیری بالایی که دارد با خلاقیت و تنوع بیشتری می توان از آن استفاده کرد. در واقع برای ایجد طرح های زیبا و خاص در سقف ها رابتیس گزینه ی بسیار خوبی می باشد. در سقف های کاذبی که از رابتیس استفاده می شود، نوع ۹ و ۱۱ آن را به کار می برند. چرا که این این دو مدل وزن کمتری دارند و به ایمنی و بالا بردن سرعت ساخت کمک خواهند کرد. در استفاده از رابتیس جهت سقف کاذب، اغلب از ملات گچ استفاده می شود، زیرا استفاده از آن مقرون به صرفه می باشد. اما گاهی سبب می شود روند انجام فرآیند، طولانی تر شود. اما به دلیل هزینه کم رابتیس نسبت به دیگر سقف های کاذب است که سبب محبوبیت آن برای سازندگان و مهندسان شده است.

·        کاربرد رابتیس در دیوار ها و پوشش ها

علاوه بر کاربرد رابیتس در سقف کاذب در ساختمان ، از این محصول در دیوار های کاذب نیز بهره می برند. از رابیتس یا راویز می توان برای جلوگیری و یا پوشاندن ترک دیوار ها نیز استفاده کرد. همانطور که گفتیم رابتیس پوشش دهی بالایی دارد و از آن برای پوشش ستون ها و ایجاد ارتباط بین ستون و دیوار استفاده می شود به استحکام و دوام بیشتر سازه کمک می کند.

 

کاربرد رابیتس در ساختمان

·        کاربرد رابتیس در نمای بیرونی ساختمان

به دلیل قرار داشتن نمای ساختمان در برابر عوامل خارجی مانند تابش نور آفتاب ، باران، باد و… باید توجه داشت که در نمای آن از مصالحی استفاده کرد که مقاومت بالایی در برابر این عوامل داشته باشند. رابیتس گزینه مناسبی جهت استفاده در نمای ساختمان می باشد. علت این عمر نیز دوام و استحکام بالای این سازه می باشد. از این رو رابتیس با ایجاد سطح های حجم دار، به وجود آوردن طرح های خاص و متفاوت برای نما، طرفداران زیادی دارد. رابتیسی که در نمابی خارجی ساختمان استفاده می شود از نوع ۱۳ می باشد زیرا این نوع از رابتیس قابلیت نگه داری وزن سنگ و شیشه ای که قرار است در نمای بیرونی ساختمان به کار رود را دارد.

·        کاربرد رابتیس در بتن ریزی

بتن ریزی به دلیل نشانه گذاری دقیق آن از مهم ترین و دقیق ترین مراحل ساخت در سازه ها می باشد از این رو در انجام این فرآیند از رابیتس استفاده می شود که از اتلاف وقت و انرژی نیز تا حد زیادی جلوگیری می کند.

کلام آخر

با توجه کاربرد فراوان رابیتس از این محصول امروزه استفاده های زیادی می شود. پس نیاز بود که با رابتیس و کاربرد های به خصوص در صنعت ساختمان سازی بیشتر آشنا شوید و اطلاعاتی را کسب نمایید تا بتوانید به نحوه درستی از این محصول استفاده کرد و به راحتی آن را خریداری نمایید. برای خرید رابیتس می توانید به سایت آهن ۱۱۸ مراجعه نمایید. این سایت به شما کمک کرده و پیش از خرید شما را از مشاوره رایگان بهره مند می نماید. از این رو سبب می شود خریدی راحت و مطئن داشته باشید. علاوه بر فروش می توانید از کارشناسان متخصصان این مجموعه برای نصب نیز کمک بگیرید تا در هنگام نصب این محصول دچر مشکل نشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
admin
ارسال دیدگاه