حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

روش تولید توری مش جوشی چگونه است؟

روش تولید توری مش جوشی چگونه است؟

توری مش جوشی از انواع محصولات مفتولی در فروشگاه اینترنتی آهن ۱۱۸ می باشد که در موارد مختلفی مانند صنایع گوناگون و صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. این نوع محصول مفتولی که از میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولید می شود، نوعی توری مشبک است که به صورت رولی و صفحه ای در بازار عرضه می گردد. تولید توری مش جوشی طی مراحل متععد مانند جوش مفتولی و جوش مقاومتی، و همچنین توسط ابزار های مختلفی صورت می گیرد؛ جهت آشنایی با مراحل و روش تولید توری جوشی می تواند در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

روش تولید توری مش جوشی

توری جوشی ، محصولی فلزی می باشد که معمولا نوع متریال آن از مفتول سیاه پرکربن و مفتول گالوانیزه می باشد. حتی گاها در ساخت این محصول از استنلس استیل نیز استفاده می شود که در این صورت سازه از دوام و استحکام بیشتری برخوردار خواهد بود. و اما نکته بسیار مهم در تولید مش جوشی این است که، اگر در تولید این محصول از مفتول سیاه پرکربن استفاده شود، در نهایت انعطاف محصول را خنثی خواهد کرد.

توری مش در دو نوع مش ریز و مش درشت ساخته می شود، به گونه ای که میلگرد ها را به حالت موازی و به صورت تار و پودی به یکدیگر متصل می کنند و به این صورت توری جوشی تولید می شود. همانطور که از نام این توری مشخص است، میلگرد هایی که این محصول از آن ها ساخته می شود به صورت افقی و عمودی به کدیگر جوش داده می شوند و از این طریق چشمه هایی به صورت مربع را تشکیل می دهند. هر چه میزان ضخامت یا قطر میلگرد ها بیشتر باشد استقامت توری نیز بیشتر و با سطح کیفی بالایی خواهد بود. تولید توری مش با جوش دادن میلگرد ها سبب افزایش مقاومت و محکم تر شدن این محصول خواهد شد.

در تولید توری مش جوشی ، چقدر فاصله اتصال میلگرد ها با یکدیگر کمتر باشد، طبیعتا چشمه های مربع شکل کوچک تر می شوند؛ این امر سبب می‎شود تا برای تهیه یک ورقه از توری جوشی، از میلگرد بیشتری استفاده شده و بنابراین وزن آن نیز افزایش خواهد یافت.

 

مراحل تولید توری جوشی

 

اگر در تهیه توری جوش از میلگرد ساده استفاده کنند، معمولا سایز میلگرد ۶ و ۸ انتخاب خواهد شد. اگر قرار باشد از میلگرد های آجدار بهره برده شود معمولا از سایزهای ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ و ۱۴ استفاده می‌شود.

در نهایت نکته مهمی که در رابطه با تولید مش فلزی باید به آن اشاره کرد این است که مش جوشی به دو شیوه تولید می‌شود که عبارتند از:

  • روش سنتی
  • روش صنعتی

در روش سنتی که با کمک دست انجام می‌شود، جوش‌ها با دست زده می‌شود اما در روش صنعتی ماشین آلات این وظیفه را برعهده دارد که کار اتصال دقیق‌تر انجام می‌شود.

تولید توری مش جوشی به روش اتوماتیک

علاوه بر روش و مراحل ذکر شده جهت تولید توری مش ، فرآیند دیگری نیز وجود دارد که می توان از طریق آن مش جوشی را به روش اتوماتیک نیز تولید کرد.

در توری مش به روش اتوماتیک از مفتول گالوانیزه و یا همان مفتول سفید استفاده خواهد شد. مفتول مورد استفاده در این روش دارای ضخامت های مختلفی می باشد که بسته به نیاز مشتری، دستگاه و محل تولید متغیر می باشد.

طی فرآیند اتوماتیک مفتول در دستگاه های مورد نظر قرار گرفته و پس از صاف شدن انحنا های آن به مرحله روکش دهی می رسد، با روکش کردن مفتول دیگر نیاز به رنگ آمیزی آن نمی باشد. البته روکش کردن یا رنگ آمیزی مفتول، بستگی به استفاده مشتری از این محصول دارد. در صورتی که روکش دهی نیاز باشد، روکش مورد نظر ایجاد شده و توسط جریان هوا خشک می شود و در نهایت وارد قسمت حصار بافی خواهد شد.

 

مراحل تولید توری مش جوشی

 

دستگاه تولید توری جوشی دارای تعدادی الکترود مسی می باشد که در یک خط منظم با فواصل معین و دقیق قرار گرفته اند. همین الکترود ها نیز با همین شکل درست در مقابل آن قرار دارد تا میله ها پس از قرار گیری بر روی دستگاه به وسیله الکترود ها به هم نزدیک شده و دو سیم یا همان مفتول ها که در زمان معین و در فاصله معین از هم قرار دارند را به هم چشبانده و در همین لحظه جوش توسط دستگاه بین دو مفتول زده می شود.

در ادامه روند تولید توری جوشی و یا مش جوشی دستگاه به صورت خودکار مفتول های اضافی را از دو طرف توری برش می دهد تا محصول تولید شده به صورت رول صاف و یکدست به وجود بیاید.

کلام آخر

از آنجایی که روند تولید و ساخت این محصول در شرکت های مختلف انجام می‌شود، در هنگام خرید به شهرت و تجربه شرکت یا کارگاه تولیدکننده توری مش باید توجه ویژه‌ای داشت. فروشگاه اینترنتی آهن ۱۱۸ با کیفیت ترین توری مش را با قیمت مناسب از بهترین کارخانجات کشور به مشتری عرضه خواهد کرد. جهت خرید انواع محصولات مفتولی مانند توری مش ، مفتول سیاه ، رابیتس و… به این فروشگاه مراجعه کرده و نیاز خود در صنایع گوناگون را برطرف نمایید. جهت خرید و سفارش با کارشناان فروش ما از طریق شماره ۵۴۴۷۳­_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
admin
ارسال دیدگاه