حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

چند نکته مهم در مورد حمل و نقل میلگرد و هزینه آن

انتخاب مناسب‌ترین روش برای حمل هرگونه بار از جمله آهن‌آلات اعم از میلگرد، تیرآهن و ورق‌ فولادی شرایط ویژه‌ای داشته که رعایت این نکات سبب تسهیل روند باربری و بارگیری آهن‌آلات می‌شود. آیا شما در مورد حمل و نقل میلگرد اطلاعاتی دارید؟ آیا از هزینه و یا کرایه حمل و نقل میلگرد مطلع هستید؟ حمل و نقل میلگرد با چه روش هایی انجام می‌شود؟ لازم به ذکر است که حمل و نقل میلگرد به علت کاربردها و خرید و فروش زیاد، از رونق بسیار بالایی برخوردار است. متأسفانه اغلب خریداران به ویژه صادرکنندگان آهن، هنگام خرید میلگرد به نحوه بارگیری و حمل‌و‌نقل آن توجه نمی‌کنند و همین مسئله مشکلاتی را هم از بابت هزینه و هم از بابت ایمنی محصول به بار می‌آورد. در این مقاله ما چند نکته در مورد حمل و نقل میلگرد و هزینه آن به شما ارائه خواهیم کرد؛ در ادامه با ما همراه باشید.

۴ نکته در مورد حمل و نقل میلگرد

کرایه حمل و نقل میلگرد

۱٫ مسافت

با توجه به تولید میلگرد در داخل کشور شما می‌توانید به عنوان مدیر پروژه با توجه به موقعیت جغرافیایی و کارخانه‌های تولید، نزدیک‌ترین محل به خود را انتخاب و خرید خود را انجام دهید.

از آن‌جایی که مسافت زیاد در هزینه و یا کرایه حمل و نقل موثر است بنابراین بهتر است کارخانه‌ای را انتخاب کنید که به محل پروژه نزدیک‌تر باشد. بنابراین این نکته می‌تواند یکی از مهم‌ترین نکات در هنگام خرید میلگرد و یا مقاطع فولادی دیگری باشد.

به عنوان مثال اگر محل ساخت پروژه شما در شمال کشور باشد و خرید خود را به دلیل قیمت پایین از کارخانه‌ای که در جنوب کشور است انجام دهید، قیمت میلگرد خریداری شده بیش‌تر از هزینه تمام شده میلگرد از کارخانه نزدیک به محل پروژه شما می‌شود که این تصمیم تنها موجب به بار آمدن ضرر برای شما خواهد شد.

۲٫ حجم

توجه به وزن میلگرد‌ها یکی از نکات مهم پس از انتخاب کارخانه و مسافت حمل بار است. معمولا برای حمل و نقل میلگردها باید هزینه زیادی پرداخت شود زیرا این محصولات فولادی دارای وزن بسیاری هستند. برای محاسبه وزن میلگردها روش ‌ها و فرمول‌های گوناگونی وجود دارد که می‌توانید کل وزن میلگرد را به صورت کاملا دقیق محاسبه نمایید.

اما همان‌طور که پیش از این برای شما گفتیم میلگرد‌ها به صورت شاخه‌ای یا کلاف و در وزن‌های متفاوت در بازار عرضه می‌شود.

۳٫ نوع وسیله باربری

حال نوبت آن می‌رسد تا با برآوردهای فوق، ماشین باربری مناسب را انتخاب کنید. برای حمل و نقل آهن‌آلات معمولا ماشین‌های باربری متفاوت با مقدار توان حمل بار مختلف وجود دارد. پیکان وانت، نیسان، خاور، کامیون، ۱۰ چرخ و کفی‌های ۱۸ چرخ می‌توانند از انواع آن با توجه به ظرفیت بار مورد استفاده قرار گیرند.

 • پیکان وانت: ظرفیت ۷۰۰ کیلو، حداکثر بار قابل حمل نیم تن
 • نیسان: ظرفیت ۲ تن، حداکثر بار قابل حمل ۳ تن
 • خاور: ظرفیت ۴ تن، حداکثر بار قابل حمل ۵ تن
 • کامیون: ظرفیت ۴.۵ تن، حداکثر بار قابل حمل ۵.۵ تن
 • ۱۰ چرخ: ظرفیت ۱۵ تن، حداکثر بار قابل حمل ۱۵ تن
 • تریلی ۱۸ چرخ: ظرفیت ۲۲ تن، حداکثر بار قابل حمل ۲۴ تن

هزینه حمل و نقل میلگرد

۴٫ قیمت حمل بار

قیمت حمل میلگرد از کارخانه تا محل پروژه به طور معمول به عهده خریدار است و نحوه محاسبه کرایه حمل میلگرد برحسب تعرفه‌های اعلام شده از سوی سازمان حمل‌ونقل انجام می‌پذیرد. کرایه حمل میلگرد یکی از عوامل تأثیرگذار در قیمت میلگرد خریداری شده توسط شما خواهد بود. با توجه به اینکه میلگرد از وزن بسیار بالایی برخوردار است کرایه حمل میلگرد نیز به همان میزان افزایش می‌یابد. بعد مسافت یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کرایه حمل میلگرد است.

چه عواملی باعث افزایش قیمت حمل و نقل می‌شود؟

 • اقدام از طریق شرکت‌ها و عوامل فروش نامناسب
 • توجه نکردن به مسافت بارگیری تا محل تخلیه
 • حجم بار و افزایش دفعات بارگیری
 • کیفیت و استاندارد مسیر ارسال
 • شرایط جوی محل تخلیه
 • افزایش هزینه سوخت
 • انتخاب وسیله نادرست بارگیری
 • افزایش قیمت قطعات مصرفی خودرو در مقطع زمانی نیز باعث افزایش کرایه خواهد شد.

کاهش هزینه حمل و نقل میلگرد

هزینه حمل و نقل میلگرد را با انجام برخی تصمیمات می‌توان کاهش داد که عبارت‌اند از:

۱٫ کاهش مسافت حمل و نقل

باید گفت که این روزها کارخانجات تولید میلگرد در سراسر کشور افزایش یافته است؛ از این رو شما می‌توانید با یک استعلام از قیمت و موجودی کارخانه‌ها، ترجیحا انتخاب تولیدگان نزدیک به پروژه خود، نسبت به سفارش و خرید میلگرد اقدام نمایید.

پس با کاهش مسافت می‌توان در هزینه و کرایه حمل و نقل میلگرد صر‌فه‌جویی کرده و میلگردی با کیفیت خریداری کرد.

۲٫ خرید آنلاین

امروزه می‌توان جهت تسهیل در روند خرید، به جای خرید حضوری، به صورت آنلاین محصول مورد نظر خود را در سایز، وزن و حجم دلخواه سفارش داده و قیمت تمام شده میلگرد را دریافت و سفارش خود را ثبت نمایید.

روش حمل و نقل و بارگیری میلگرد

۳٫ انتخاب شرکت باربری مناسب

انتخاب شرکت باربری مناسب می‌تواند در حمل و نقل میلگرد‌ها نکته بسیار مهمی باشد، زیرا حمل و جابه‌جایی میلگردها نیاز به اصول و دقت خاصی دارد که در صورت عدم رعایت این نکات توسط کارگران، موجب وارد شدن آسب به آن‌ها می‌شود.

بنابراین با انتخاب یک شرکت باربری مناسب که آگاهی و شناخت کامل از محصول و آسیب‌های احتمالی به آن دارد و هم‌چنین رعایت نکات ایمنی حمل بار، می‌توانید خریدی مطمئن داشته باشید.

در نتیجه در ادامه مطالب فوق می‌توان گفت شما برای کاهش هزینه‌های حمل و نقل که تاثیر مستقیم بر هزینه‌های نهایی پروژه دارد، می‌توانید با انتخاب تولیدکننده نزدیک‌تر به محل پروژه خود مقدار هزینه‌ها را کاهش دهید. پس دقت لازم به انتخاب مسافت و هزینه‌های حمل و نقل در هنگام خرید میلگرد می‌تواند یک خرید مقرون‌به‌صرفه را برای شما به همراه داشته باشد.

کلام آخر

خرید میلگرد یکی از مراحل مهم در اجرای پروژه‌های ساختمانی محسوب می‌شود؛ بنابراین در خرید این محصول باید نکات مهمی را مد نظر قرار دهید، یکی از آن‌ها حمل و نقل محصول بود که در این مقاله برای شما شرح دادیم. در حمل و نقل میلگرد و هم‌چنین آهن‌آلاتی دیگر نظیر پروفیل ، لوله و… باید نکاتی هم‌چون مسافت، حجم‌، نوع وسیله باربری و قیمت حمل بار را مد نظر قرار داد تا موجب ضرر برای خریدار نشود. و در نهایت توصیه می‌شود قیمت روز میلگرد را برای انتخاب زمان مناسب خرید و کارخانه تولیدکننده آن همه روزه از سایت آهن ۱۱۸ پیگیری کنید و یا با شماره ۵۴۴۷۳‌_۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
آیلار حسین زاده
ارسال دیدگاه